pizlicka

jaka plastova okna do domečku?

budu topit vymenikovymi kamny,domecek není zateplen,je starsi.bude ucinne i tak dat okna trojskla?jedno vetsi,jedno male a jedny balkonove dveře.kolik to bude asi stát?dekuji 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Osobně bych volil trojskla (už i s tím, že v budoucnu domeček, pravděpodobně, zateplíš – a měnit pak okna by byl ´nesmysl´), navíc je u trojskel menší ´šance´ rosení oken (vnitřní plocha skla je ´teplejší´)…
Ale dvoj- či troj-…
Podstatná je celkový součinitel tepelného prostupu okna (nejen prosklené plochy – i rámu), trojsklo běžně dosahuje 0,7, u rámu to může být i mnohem horší – raději proto vol rámy s hloubkou např. 90 mm (než 76 mm) a s více komorami – kromě lepších tepelněizolačních vlastností mají i větší akustický útlum.
___
Kolik to bude stát?? – to takto nikdo neví – obešli s poptávkou několik okolních firem a nech si udělat předběžné kalkulace (včetně technických vlastností daných oken).
😉

Další odpovědi
anonym

Osobně bych nedával plastová okna,raději bych volil okna dřevěná-euro.

zzzlatokopka

Určitě dej trojsklo, je o hodně lepší a hlavně někdy na okně zevnitř vznikne sražená voda a to se na trojskle nedělá:-) Je to jen o málo dražší. Doporučuji pouze české okna a německý profil.

cukrar

pizličko, nehledejte kolik % slevy dostanete, ale výslednou cenu,.
Nehledejte dodavatele jen o okolí, ale v okruhu do 50–60km.
Udělejte si nákres oken, směr otvírání, barvu povrchu, zasklení trojsklo, středové těsnění.
To oběšlete 50 firmám a uvite ty rozdíly..
Okenářů je hodně a budou se snažit slézt pod cenu těch druhých.
Pokud si pořídíte dvojskla, nic horšího již nelze koupit!!

petrdostal

Plastová okna jsou jednoznačně dobrou volbou. My máme okna od https://www.jis­.cz/okna/ a můžeme je doporučit. Okna dobře těsní a nevyžadují žádnou speciální údržbu, takže jsou i z tohoto ohledu praktická.

George5

My jsme si nebyli typem oken taky jisti. Udělali jsme to jak píše cukrar – obepsali jsme několik firem s konkrétní poptávkou a žádostí o radu a čekali, co nám z toho vyleze. Nakonec jsme vybrali okna společnosti Vekra. Kvalita a cenová relace byla super. Teď s odstupem času můžu tvrdit, že jsme vybrali dobře.