Gerda

Jaká písma umí PowerPoint kompletně?

Dobrý den, jaká písma umí PowerPoint kompletně (i s háčky a čárkami)? Mám PowerPoint 2002, jestli jsem to správně vyčetla.
Díky za odpovědi!

Nejlepší odpověď
gecco

PowerPoint neumí žádná písma…
Powerpoint (jako i všechny ostatní programy pod Windows) využívají fonty nainstalované ve Windows…
Pokud ti stávající fonty nevyhovují, můžeš si nějaké stáhnout třeba odsud – http://www.ces­kefonty.cz/
___
Ale které z těchm co nainstalovány máš, jsou české – nikdo neví – nikdo neví, jaké nainstalovány máš…
😉

Další odpovědi
ivzez

PowePoint, stejně jako všechny ostatní programy, „umí“
všechny české fonty, které má uživatel v PC nainstalovány.

Není ale příliš rozumné používat fonty mimo základní sadu nainstalovanou spolu
s operačním systémem. Doinstalované fonty nebudou mít nainstalovány všichni,
kterým výsledný „projekt“ pošlete.

Tzn., že se příjemcům místo použitého písma zobrazí písmo
náhradní – to, které jejich systém vyhodnotí jako nejpodobnější.

Použijete-li doinstalovaný český font, nemusí se příjemci diakritika zobrazit, protože jeho systém může jako náhradní font použít písmo, které diakritiku neobsahuje. [Není to moc pravděpodobné, ale stát se to může.] Protože toto nemáte možnost nijak ovlivnit (nemůžete ovlivnit PC ani systém příjemce), je rozumnější používat základní sadu fontů.

Výjimkou jsou obrázky a dokumenty ve formátu PDF.
U PDFek ale musíte nastavit, aby dokument zahrnul
i použitá písma.