Jaká oslovení lze provést u dalajlámy?

Můžu jej oslovit třeba "otče" jako v křesťanství?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Nikdy jsem se v tak vysokých kruzích nepohybovala, ale uvádím jen to, co slyším a co si ověřovala u znalce etikety L. Špačka.

Jeho Svatost. Tento titul souvisí s oslovením papeže Vaše Svatosti Neoficiální titul Vaše Svatosti, nebo Svatý Otče, se používá při oslovení papeže k vyjádření úcty a vztahuje se pouze na papežský (svatý) úřad, ne na papežovu osobu.

Takže u dalajlámy se oslovení bere stejně až na to, že není Svatý Otec - nemá ¨žádný vztah k prvnímu římského biskupovi v katolické církvi.
---
Jedno z oslovení dlajlámy Kundün používají Tibeťané jako výraz nejvyšší úcty.

Další odpovědi:

Stříbrný

Když Tě pozval, tak jsi jistě dostal nějaký protokol podle kterého s ním máš jednat, tam bude mj. uvedeno i přípustné oslovení. Kdysi dávno jsem byl pozván na Hrad k prezidentovi Havlovi a podobný návod jsem obdržel.

Zlatý

já bych mu říkal normálně Dádo, jako Patrasce

Zlatý

"Jeho Svatost".

Bronzový

Pokud vím, tak Dalajláma je ve spoustech státech nežádoucí, a představitelé ho neradi přijímají, až na pár vyjímek... Já osobně nemám rád žádného představitele církve nebo náboženství. Všichni co věří v nadpřirozenou bytost či boha je mi akorát líto, protože přicházejí o spoustu věcí, které díky náboženství nepoznají. Každý muž i žena by měli mít svobodnou a čistou mysl, která nebude zkorumpovaná.

Diskuze k otázce

anonym

marci1, takže jako v křesťanství, tedy Vaše Svátosti, potom by mělo jít Svatý Otče.

Zlatý

annas

Pozor - je rozdíl mezi svátostí a svatostí.

Jeho Svatost příslušela nejvyšším představitelům křesťanské církve, dnes význam širší.
Svátost = posvátný úkon, např. křest, biřmování atd. nebo posvátný předmět - např. monstrance.

Zlatý

marci1

Oslovení "Svatý Otče" lze použít výhradně u papeže.
http://www.ceskatelevize.cz/…

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3361
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1079
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.