lukas.zmizik

Jaká musí být předpověď počasí na noc aby ráno byla nad rybníkem mlha?

Nejlepší odpověď
beer

Všeobecně mlha vzniká, když teplota venku klesne pod teplotu rosného bodu a vodní pára obsažená ve vzduchu zkondenzuje, sleduj tedy rosný bod. Co se týká mlhy u vody, dá se mlha očekávat i při velkých rozdílech mezi teplotou vody a vzduchu.

Zdroj: http://alik.id­nes.cz/mlha-jak-vznika-a-jak-se-projevuje-dq9-/alik-alikoviny.asp?c=A070907_­mlhaj_al

Další odpovědi
elektrikář

Mlha nad rybníkem vznikne pokud je voda teplejší než vzduch, Odpar z vody se ve studeném vzducu srazí na mlhu.