arygnoc

jaká má být teplota vody

na zalití pomleté zrnkové kávy – turka?
má být vařící?
nebo těsně před varem?

Nejlepší odpověď
suaeda

Káva turek se má tzv. spařit. Nejprve na kávu v hrnku kápnu menší množství horké vody a po chvilce doliji zbytek. Kafe má potom lepší chuť a pěknou pěnu.
Jinak co se týče teploty vody tak ta by asi měla být těsně před varem.
Káva v džezvě, která se připravuje současně s vodou má jen vzkypět a hned džezvu odstavit.

Další odpovědi
anonym

Dle baristů (profíci na kávu), těsně před bodem varu. Jenže termostaty varných konvic jsou nastaveny až na var, kdy vypnou.
Další rady, viz kolega a ostatní odpovědi v minulosti na dané téma.

Děda Louda

Odborníci uvádějí teplotu vody 96 °C.

mosoj

Ptostě od nadmořské výšky 1000 m a výše si podle odborníků správnou kávu neuděláš.

Zdroj: http://kabinet­.fyzika.net/stu­dium/tabulky/te­plota-varu.php