Jaka má být nastavená teplota vody na plynovém kondenzačnim kotli a jaka na plynovém kotli klasickym?

Oba dva kotle jsou Baxi průtokové z ohřevem vody,vytápime rod domky a nevime na kolik nastavit teplotu vody na jednotlivých kotlích.Děkuji za radu

Odpovědi
Drap

Většinou se nastavují cca okolo 60 stupňů

mosoj

40–45oC max. Můžete samozřejmě výš, kotli to nevadí. ale připravujete se o výhodu kondenzačního kotle!!a cenu za jeho pořízení jste platil zbytečně. Kotel se pak chová jako obyčejný – má nižší účinnost. Čím nižší teplota topného média tím vyšší účinnost kotle. Při 40oC by měla být přes 100%.

60o C mám nastaveno na nekondenzačním kotli.