simoneta

Jaká kniha je podle Vás lepší (jednodušší) k maturitě?

Zdravím :) Potřebuji poradit, má někdo zkušenosti s knihami co se týká maturity. Nemohu se rozhodnout, jakou knížku si vybrat, jestli Máj od Máchy nebo Kytici od Erbena ? Co by jste volili? Prosím poraďte, děkuji :)

Nejlepší odpověď
annas

Máchův Máj je romatické dílo. Ale řekla bych, že vzhledem k Máchově jazyku je náročnější na pochopení. Dobře se na něm vysvětlují znaky romantismu.

Balady z Kytice jsou snadno zapamatovatelné, náměty z pohádky, pověstí, legendy. atd., rozbor je snazší, třeba pro znaky balady.

Ale jsou to útlé knihy, takže bych si je přečetla obě. Rozhodnutí je na vás, každému vyhovuje něco jiného.

Další odpovědi
Drap

Vyber si co se více líbí tobě. Já bych si vybral Máchu.

anonym

Erbena. Proč? Protože Drap dal Máchu. Tak ať se musíš rozhodnout sama.

Fakt by sis měla vybrat to, co je jednodušší pro tebe, ne pro nás.

gumiczud

Dekameron

briketka10

Vyber si co se líbí Tobě 😁