Adél Týna

Jaká jsou ustanovení pro to abych mohla uzavřít nepojmenovanou smlouvu?

kde najdu ustanovení abych mohla nepojmenovanou smlouvu uzavřít, podle jakého paragrafu a v jakém zákoníku? Občanském nebo Obchodním? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

U nepojmenovaných smluv určují obsah (a název) smlouvy sami její účastníci, kteří si upraví vzájemná práva a povinnosti, jež tvoří obsah smlouvy, která je právním důvodem jejich vzniku. Teprve není-li v určité otázce účastníky nic smluveno, použijí se na závazkový právní vztah, vzniklý z nepojmenované smlouvy, analogicky ta zákonná ustanovení, která upravují závazkový právní vztah obsahem a účelem nejbližší. (K tomu viz aktuální rozsudek Nejvyššího soudu České republiky spis. zn. 33 Cdo 1977/2007, ze dne 9. září 2009, který je dostupný na internetové stránce soudu: www.nsoud.cz.)
Doplňuji:
snad tento odkaz pomůže víc
http://www.epra­vo.cz/top/sou­dni-rozhodnuti/ne­pojmenovane-smlouvy-55185.html

Další odpovědi
tom004

Tomu moc nerozumím.Smlouva o něčem,co není pojmenované,je podle mne nesmysl.
Doplňuji:
>burak< děkuji,zase jsem o něco málo poučenější. 🙂