salsa verde

Jaká jsou pro a proti v otázce myčky nádobí v domácnosti?

časová úspora je mi jasná ale jak je to s vodou, energií, chemií…

Nejlepší odpověď
baghira

Úspora vody je taky jasná (po kompletním nedělním rodinném obědě ve 14 litrech určitě neumyješ). Míň vody = míň energie na ohřev. Používám prášek, 2.5 kg balení mi vydrží dloooouho (neměl jsem potřebu zjišťovat jak dlouho).

Možná bude potřeba vyměnit některé nádobí – myčka může poškozovat hliník a některé druhy skla (ale to vyráběné v současnosti už je OK). Na žádnou jinou nevýhodu si nemůžu vzpomenout.

Jako perličku dodám, že letos jsem v myčce zavařoval třešně (dvacet sklenic, jeden cyklus na 75°C a hotovo :) )

Další odpovědi
Deli

Souhlasím s Baghirou.
My máme velkou myčku (jsou užší a širší, tak máme tu největší, co se do domácností běžně dělá). Zaplním ji 1× denně, o víkendu 2×. (Čtyřčlenná rodina.) Dávám do ní všechno – i pekáče, pánve, hrnce.

Ohledně nádobí – hliník opravdu ne! Ale třeba lis na česnek vyrábí i nerezový, takže vyměnit. Omývají se obrázky se skleniček – pořídili jsme čiré, akorát ty laciné dětské se prostě omyly. Také tam nedávám dřevo – hlavně prkýnka, ta se rozpadnou. Po rozpadu jsme koupili plastová prkénka a je klid 🙂

Také bych řekla, že myčka přispívá ke klidu v rodině – zmizí hádky, kdo bude mýt a kdo utírat 🙂

A navíc – klidně dám naše talíře vylízat psovi. Myčka je pak dokonale umyje.
Rozhodně jsem tedy PRO myčku.

Před časem jsem se zde ptala na názor lidí na myčky – tak si ještě můžete počíst tady:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mycka-patrite-mezi-jeji-zastance-ci-odpurce-a-proc