Avatar uživatele
salsa verde

Jaká jsou pro a proti v otázce myčky nádobí v domácnosti?

časová úspora je mi jasná ale jak je to s vodou, energií, chemií…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kerberus před 4656 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Úspora vody je taky jasná (po kompletním nedělním rodinném obědě ve 14 litrech určitě neumyješ). Míň vody = míň energie na ohřev. Používám prášek, 2.5 kg balení mi vydrží dloooouho (neměl jsem potřebu zjišťovat jak dlouho).

Možná bude potřeba vyměnit některé nádobí – myčka může poškozovat hliník a některé druhy skla (ale to vyráběné v současnosti už je OK). Na žádnou jinou nevýhodu si nemůžu vzpomenout.

Jako perličku dodám, že letos jsem v myčce zavařoval třešně (dvacet sklenic, jeden cyklus na 75°C a hotovo :) )

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Souhlasím s Baghirou.
My máme velkou myčku (jsou užší a širší, tak máme tu největší, co se do domácností běžně dělá). Zaplním ji 1× denně, o víkendu 2×. (Čtyřčlenná rodina.) Dávám do ní všechno – i pekáče, pánve, hrnce.

Ohledně nádobí – hliník opravdu ne! Ale třeba lis na česnek vyrábí i nerezový, takže vyměnit. Omývají se obrázky se skleniček – pořídili jsme čiré, akorát ty laciné dětské se prostě omyly. Také tam nedávám dřevo – hlavně prkýnka, ta se rozpadnou. Po rozpadu jsme koupili plastová prkénka a je klid 🙂

Také bych řekla, že myčka přispívá ke klidu v rodině – zmizí hádky, kdo bude mýt a kdo utírat 🙂

A navíc – klidně dám naše talíře vylízat psovi. Myčka je pak dokonale umyje.
Rozhodně jsem tedy PRO myčku.

Před časem jsem se zde ptala na názor lidí na myčky – tak si ještě můžete počíst tady:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mycka-patrite-mezi-jeji-zastance-ci-odpurce-a-proc

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek