hustodémon

Jaká jsou pravidla provozní doby předzahrádek u restaurací, barů apod?

Nejlepší odpověď
Pájo

Je jaksi všeobecně vžité, že noční klid je mezi 22:00 hodinou večerní a 6:00 hodinou ranní. Po tuto dobu se předpokládá utišení veškerých domácích spotřebičů, zastavení práce na vedlejší stavbě a klid pro spánek.

Přesné časové vymezení doby nočního klidu naleznete tuším v § 34 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví. Podle tohoto ustanovení se noční dobou rozumí doba mezi 22.00 a 6.00 hodinou, a to pro účely kontroly dodržení povinností v ochraně před hlukem a vibracemi. V souvisejících ustanoveních zákona o ochraně veřejného zdraví jsou upraveny maximální přípustné limity hluku a vibrací a způsob jejich měření (viz. Ochrana před hlukem).

Současná česká právní úprava umožňuje, aby si samy obce v rámci samostatné působnosti upravily vyhláškou např. konec veřejné produkce hudby apod.
Ustanovení § 96 zákona o ochraně zdraví se pokouší řešit problém narušování nočního klidu a dává obcím možnost nařídit pro území obce nebo jeho část k ochraně před hlukem a vibracemi konec veřejné produkce hudby, provozní doby hostinských provozoven, heren a obdobných provozoven služeb, pokud jejich produkcí nebo provozem dochází k neúměrnému obtěžování občanů.

Další odpovědi
beer

Všeobecně je provozní doba předzahrádek stanovena jako shodná s provozní dobou přilehlé provozovny.
Radnice mají ale právo provozní činnost na předzahrádkách po 22.hodině upravit vyhláškou (zakázat, omezit ap.)
Zkušenosti s řešením ÚMČ