bolak

Jaká jsou pravidla pro vkládání reklam do filmů a seriálů?

Minimální a maximální počet, po kolika minutách minimálně a maximálně a jak smějí být dlouhé?

Nejlepší odpověď
baghira

Zákon č. 231/2001 Sb. ve znění pozdějších předpisů, včetně zákona 132/2010 Sb.:

§ 49

(3) Provozovatel televizního vysílání s licencí nesmí vysílání filmů vyrobených pro televizi, kinematografických děl a zpravodajských pořadů přerušit reklamou nebo teleshoppingovými šoty více než jednou za každý plánovaný časový úsek v trvání alespoň 30 minut. Provozovatel rozhlasového vysílání s licencí nesmí vysílání zpravodajských pořadů přerušit reklamou nebo teleshoppingovými šoty více než jednou za každý plánovaný časový úsek v trvání alespoň 30 minut. Do plánovaného
časového úseku vysílání filmů vyrobených pro televizi, kinematografických děl a zpravodajských pořadů se započítává zařazená reklama a teleshoppingo­vé šoty.

(4) Rozhlasové a televizní vysílání pořadů pro děti nelze reklamou nebo teleshoppingovými šoty přerušit více než jednou za každý plánovaný časový úsek v trvání alespoň 30 minut, pokud plánovaná doba trvání pořadu pro děti bez zařazení reklamy a teleshoppingových šotů přesahuje 30 minut. Během televizního vysílání pořadu pro děti nelze reklamu nebo teleshoppingové šoty uvádět na dělené obrazovce.

(5) Rozhlasové a televizní vysílání bohoslužeb nelze reklamou nebo teleshoppingem přerušovat. Během televizního vysílání bohoslužeb nelze reklamu nebo teleshopping uvádět na dělené obrazovce.

(6) Omezení podle odstavce 3 se nevztahuje na filmy vyrobené pro televizi, mají-li povahu dokumentárních pořadů nebo jsou-li samostatnými částmi seriálů nebo cyklů pořadů.

(7) Provozovatel vysílání ze zákona smí vkládat reklamu a teleshoppingové šoty pouze mezi pořady nebo do přirozených přestávek v pořadech.
Doplňuji:
Tom004: tak na rozdíl od spousty jiných zákonů se tento dodržuje poměrně striktně – jde přece jen o velký prachy, takže konkurence si to docela hlídá.

Další odpovědi
tom004

Zákon sice existuje,viz odpověď od >baghira<,ale nikdo ho nedodržuje.Takže se nedá,ani odhadnout,kolik,a jak dlouhé jsou reklamy.A,aby se dalo do programu vložit reklamy co nejvíce,skryli reklamu pod název „upoutávka na další programy“,a zákon je krátký. 🙂