Vali911

Jaká jsou pravidla pro pečovatelské domy pro seniory? ( Hlavně pro poskytovatele ).

Babička žije v domě s pečovatelskou službou, v poslední době neustále vypadává topení v bytě. Je určena nějaká teplota v těchto bytech? Jedná se o panelový, nezateplený dům.
Dále by nás zajímalo zda je provozovatel pečovatelského domu povinen uklízet chodníky kolem domu od náledí. Zároveň je majitelem těchto pozemků. Senioři nemohou vycházet ven, hrozilo by uklouznutí.
Děkujeme za jakoukoliv odpověď.

Nejlepší odpověď
da ny

S teplotozu v bytě je to stejné, jako u všech panelových domů (neměla by klesnout pod 16 – 18 °C).
Pokud je majitelem komunikace/chodníku obec či město, má povinnost je udržovat (technické služby). Nebo majitel/provo­zovatel (nájemníci, správce, domovník, u nás hradíme i s úklidem společných prostor v domě).
Uklouznutí nám hrozí všude a všem. Před ZŠ je u nás ledovka, zároveň je to veřejná cesta.. Hlavní tahy jsou prohrnuté a nasolené, v odlehlejších uličkách jde často o „život“.

Další odpovědi
cukrar

Teploty jsou stanoveny předpisem.
http://vetrani.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/28-vnitrni-vypoctove-teploty-dle-csn-en-12831-a-doporucene-relativni-vlhkosti-vzduchu-dle-csn-06-0210

najděte si tam pokoje, 20°C,
uklid chodníků je zákonná povinnost vlastníka chodníku.
V Hradci Králové, obrovský komplex pro důchodce, GrandPark, chodníky před domem taky nemá uklizené. (jsem tam 5× týdně)

Těch pár dní to staří lidé vydrží bez procházení po chodníku.