jaká jednotka je kWp?

nevím co znamená kWp.

Odpovědi
kazisvět

kiloWatt peak

Používá se ve fotovoltaice (solární elektrárny). Hodnota uvádí, jaký maximální výkon v kiloWattech dodává solární elektrárna v ideálních podmínkách, tj. při plném svitu Slunce.
Přesněji se ideální podmínky testují při 25 stupních Celsia a svitu světla obdobného spektra jako má Slunce odpovídajícímu energii 1000 Wattů na m2.
Jaké sluneční záření lze očekávat v jednotlivé časy a dny v roce na nezastíněnýh místecj u nás (tj. 50° severní šířky) detailně vysvětluje odkaz ve zdroji.

Zdroj: www.setrnebudo­vy.cz/componen­t/content/arti­cle/33#toc2