rybarak

jaká je záruční doba na úsporné žárovky? Je třeba brát v úvahu dobu svíivosti?

Odpovědi
kazisvět

Určitě je 2 roky. Při včerejším nákupu úsporné žárovky mne prodavačka upozornila, že pro uplatnění záruky si musím ponechat obal.
Na většině úsporných žárovek je uvedena max. doba svícení, ale tu během 2 let nedosáhnete. To by musela žárovka svítit skoro pořád. Pokud však náhodou stanovenou dobu překročíte, záruku ztrácíte.

elektrikář

V manualu u žárovky je 10 000 hodin
v hotelové hale svítilo 10 usp. žárovek v kuse přez rok a po 10 000 hodinách odešla pouze jedna.

Zdroj: zkušenost ze servisu