Belatrix

Jaká je základní charakteristika jednotlivých „top univerzit“ v USA?

Lépe řečeno, zajímalo by mě, pro jaké fakulty (zaměření) jsou nejprestižnější univerzity v USA (Harvard, Yale, Princeton…) známé? Paradoxně nemůžu nikde najít nejzákladnější charakteristiku daných škol, podle které se studenti rozmýšlí. Moc děkuji za odpověď, velmi mě to zajímá.

Odpovědi
Lamalam

Projdi si weby univerzit, mají tam seznamy nejúspěšnějších absolventů. Proklepni si ty lidi na Google a zjisti v čem vynikají. Např. Harvard -práva, politika, Princeton -fyzika, MIT – ostatní technické vědy apod.
Doplňuji:
Z veřejných škol mohu z vlastní zkušenosti doporučit University of Alaska Fairbanks, která má skvělou College of Engineering and Mines.

Maartaa

já studuju na americké universitě UAM.com v ČR a je to stejně kvalitní