gisiii

Jaká je výše podpory v nezaměstnanosti, ukončím-li sama prac. poměr, či končí-li prac. smlouva a nechci ji prodloužit?

Jaká je výše podpory v nezaměstnanosti, když 1) ukončím prac.poměr sama 2) když mi končí prac.smlouva ,kterou ale už já nebudu chtít prodloužit? a jaké důvody musí být uvedeny ve výpovědi aby se výše nekrátila, děkuji

Původní neotázka
Jaká je výše podpory v nezaměstnanosti, když 1) ukončím prac.poměr sama 2) když mi končí prac.smlouva ,kterou ale už já

Odpovědi
JájsemRaibek

Pokud končíš sama, tak po celou podpůrčí dobu 45%. Pokud ti končí smlouva, tak první dva měsíce 65%, další dva měsíce 50% a po zbytek podpůrčí doby 45% (většinou 1 měsíc).
Smlouva na dobu určitou se nevypovídá, tudíž není třeba žádného důvodu.