nadenka

jaká je výpovědní doba při nedodržení výplatního termínu zaměstnavatelem?

délka výpovědní doby ajak zjistím finanční obnos který mi náleží?

Odpovědi
Michal Kole

Včera jsem postoval odkaz přímo na brožůrku ze státního úřadu inspekce práce – Suip:

Ukázková FAQ:
http://www.su­ip.cz/otazky-a-odpovedi/pracov­nepravni-vztahy/odmenovani-za-praci/nevyplaceni-mzdy-v-terminu-sjednanem-v-pracovni-smlouve/

Brožůrka: http://www.su­ip.cz/_files/su­ip-edb090ee8c20db3d935­d3f2fccf9169d/za­mestnavatel_ne­vyplatil_mzdu_kve­ten12.pdf

anonym

Nula, jelikož se jedná o okamžité zrušení pracovního poměru. Tak by měla znít i výpověď.

anonym

jsem tam zapomněl. § 51 odst.1) je nejméně 2 měsíce.
-
doplnit první odstavec z předešlé odpovědi- chyběl mi datum ▼
Ukončuji pracovní poměr ke dni 16.11.2012 v sou­ladu s § 56 odst.1 písm.b) ZP pro nedodržení, z vaší strany, splatnosti mzdy podle §141 odst.1 ZP.
Doplňuji:
Ty ukončíš 16.11., ale zaměstnavatel zaplatí 2 měsíce (tj. ta výpověďní doba)
Průměr zjistíš s předešlé výplatní pásky

anonym

osobně bych se sním na datumu skončení domluvil na konec měsíce, kvůli výpočtům, i pro mzdovou to bude jednodušší.

anonym

Průměrná mzda, vypočtená a uváděná na pásce.