MonkeyKing

Která VŠ v ČR se dá vystudovat s nízkými náklady (hlavně ubytování)?

Vím, že se dá sehnat i v Praze na UK, jenže kde a jak to vypadá?
Prosím nějaké v Praze, Brně a v Českých Budějovicích.
Zkušenosti?

Nejlepší odpověď
da ny

Ceny kolejí jsou uvedeny u každé VŠ (koleje, menzy)..
Je možné bydlet na privátě ⇒ čím menší byt a více lidí na pokoji (2 . 3), tím nižší cena za ubytování.
Ovšem větší nepořádek, hluk a žádné soukromí a klid na učení (čímž jsou známé hlavně studentské koleje), vyjedená lednice… Člověk musí najít „správné“ spolubydlící :D-.
Podívej se po cenách sám :
http://www.es­polubydleni.cz/pod­najem-spolubydlici/brno

V Praze, Brně i na JU v ČB (8 fakult) si vyber pro sebe zajímavý obor, na který budou stačit i tvé síly ;)

Další odpovědi
klumprt

Taková, na kterou můžeš dojíždět levněji za míň peněz, než bys platil za bydlení (+víkendové cesty). Vycházím z toho, že u rodičů bys bydlel zadarmo. Pokud bys platil rodičům třeba 1000 Kč měsíčně, tak by se to muselo přepočítat. Ceny kolejí se dají zjistit na internetu nebo e-mailovým či telefonickým dotazem.
Ovšem někdo, kdo si říká MoneyKing by si to měl umět spočítat. Tohle jsou jen takové nápady z čeho vycházet.
Osobně mám zkušenosti se studiem a bydlením v Českých Budějovicích, jenže už je to asi 15 let a všecko je nejspíš jinak. Ale bylo tam hezky. Jak praví klasik: „V Českých Budějovicích by chtěl žít každý…“

Doplňuji: V Budějcích byly tenkrát 4 kolejní budovy, každá o deseti patrech. K1 – K3 měly 22 dvoulůžkových pokojů na patro a každé patro společnou kuchyňku, WC a sprchu. K4 měla buňky složené ze dvou dvoulůžkových pokojů s vlastní koupelnou a záchodem. Kolik buněk bylo na patře už si nepamatuju. K4 byla trochu dražší. Tenkrát myslím nějak 1000 Kč, zatímco ty ostatní 700 Kč měsíčně. (To mohlo být kolem roku 2001.) Potom došlo k deregulaci cen kolejí, protože realita v té době byla taková, že ti, co to měli do ČB blíž a neměli nárok na koleje, museli bydlet na dražších privátech, což bylo nespravedlivé. Takže kolejné se zvýšilo, ale to už jsem tam nebyl, tak nevím.
Jak je to teďka netuším, ale řekl bych, že kolejné bude odpovídat tržním cenám podnájmů. Ty podle mě budou v menších městech asi levnější než v Praze, ale to už je mimo moje zkušenosti, takže více k tomu nemůžu říct.

terry

Nechápu dost dobře kritéria výběru VŠ.
Hledáš jakoukoli VŠ, hlavně levně?
I když tě nebude bavit? K čemu ti pak bude?

zelí

Jestli si chceš vybrat tu, kde stojí ubytování nejmíň, tak na to radši kašli. V Brně u VUT je teď volno pod mostem, bezdomovci se asi přesunuli do zimního sídla, když si pohneš, tak tam budeš první. A v dosahu máš strojárnu, elektrotechniku, počítače a podnikatelku. Akorád po tom mostě chodí spousta lidí a je přez rušnou silnici. Jeto něco za něco.

lexx

řekněme že nějaká existuje, jseš si jist že pak najdeš pracovní uplatnění ? absolventů
některých oborů jsou plné pracáky a co s nima ? roznášet reklamní letáky, noviny ? dělat pojišťováka, chodit po bytech ? podomní prodej kosmetik a textilií ? VŠ diplom bývá dnes často handicap co Tě eliminuje při výběru na pozici, to mně řekla baba na tom pracáku

klumprt

MoneyKingu, máš privátní účet a nelze ti odpovědět na soukromou zprávu.

MonkeyKing

Už by to mělo jít …

klumprt

Už jsem požadované rozvedl v doplnění odpovědi. 🙂