Shef

Jaká je vaše srdcová záležitost ve sběratelských předmětech ?

Tak jak je otázka položená :) Co bylo nebo ještě pořád je vaše sběratelská vášeň?
Já například když jsem byl malej kluk,tak pogy :D a že jsem jich měl :)
Když jsem pak byl starší pak jsem začal kompletovat sešitové vydaní encyklopedie Planeta Země a tu mám kompletní a ted v součastnosti mám celkem slušnou sbírku různých cínových postaviček :) Co vy?

Nejlepší odpověď
Emefej

Už přes 40 let sbírám minerály se specializací na nerosty uranu a kovů těžených v Krušných horách.

Další odpovědi
Akzeret

Jako malá jsem měla „úchylku“ na sbírání kuliček do takových těch dětských pistolí. Nejčastěji byly kuličky ruzných odstínů žluté, takže když jsem na ulici našla tmavě modrou, červenou nebo dokonce svítivě zelenou – to byl svátek! Pak už jsem je začala potkávat na každém rohu prodávané rovnou v „piksličkách“ a to už nebylo ono :/ Ale do dneška je mám někde schované, mám na to skvělé vzpomínky – ač šlo o dost „ujetou“ sběratelskou vášeň :D
Dnes už je nikde nevidím. Ani na ulicích, ani v krámech. Ale když výjimečně na nějakou narazím, vzpomenu si, jak to dřív bylo super :)

chachar1922

Já sbírám pivní podtácky z hospod :)
A sbírala jsem hrnky s logama firem, ale už ne, zabírá to moc místa.
Ještě korky od vína. Ale moravských vín a těch, které si sama vypiju.

dudu

Mám sbírku necelé stovky ryze budovatelských odznaků z komunistické éry jako „mladý kombajnér, člen ČSM, ale třeba i účastník Velké vlastenecké války“. Z recese jsem svého času několik těchto odznaků vystavil na svém pracovišti, to zaujalo moje klienty a ti mně pak přinášeli další.

BANAN93

:D Pogy jsem hrál taky a měl jsem jich plnou igelitku, a to jsem si jich koupil tak 50, ale natrénoval jsem techniku hraní a všechny jsem obíral :D
Planetu země tu nikde taky máme, ale to si spíš ukládal bratr do těch archů. Já jsem ještě sbíral hokejové kartičky – měl jsem cennou kartičku „Paul Kariya“ tenkrát asi 100$

zjentek

Sbírám úplně všechno ..hlavně když „jsou kontejnery“.

RyuzakiKate

Jako malá jsem sbírala kartičky Pokémonů! Jak ty klasický, tak ty s měnícími se obrázky. Táta pak propad ještě sbírání figurek z Kinder vajíček, což nechápu dodneška… Hodně let jsem sbírala časopisy, hlavně Witch, to byla totální srdcovka. Teď už příležitostně sbírám jen nálepky z ovoce, protože v Destrukčním deníku je na ně vyhrazena dvojstránka, jinak asi nic, hromadění věcí mě už asi díkybohu přešlo :)

Klaproth

Sbírám předválečné československé a německé fotoaparáty, foto příslušenství a dobové propagační materiály s foto tématikou.

lexx

před takovými 50 lety autíčka tzv angličáky, poctivej kov (dneska sprostej plast z Číny)
jak šly roky pivní etikety a tácky, LP desky, potom CD ale: specializace, rarity, nízkonákladové edice, málo známé kapely, cenné bootlegy, žádnej tuctovej popík, knihy odborné (ekonomika, obchod, finance marketing) i volný čas (elektronika, slaboproud, hi-fi, a hudební, encyklopedie, biografie, slovníky) už dost

VeRe1983

Počítačové hry, hry na konzole. Herní konzole jako takové. Herní časopisy. To jsou věci, kterých bych se naprosto nevzdal a které bych si vzal pokud bych musel řešit dilema co nechat a co si vzít.

Šidlo

snažím sa nezbierať nič hmotné......je z toho bordel a dobrý základ na křečkovstvo ( chorobné hromadenie)