kocickaaa

Jaká je vaše nejoblíbenější kniha? jaký je to žánr? :)

Odpovědi
Berušinka

Učebnice anatomie =) … mám ráda biologické učebnice, biologii jako vědu … je mi jedno jestli je to o buňce, rostlinách nebo zvířatech =) .. ale nej je lidská anatomie no ..

dědapetr

Kuchařky – vaření.Jinak české pohádky.

fablen

Malý princ

DDarent

Já nečtu vůbec........ani E-books.

anonym

Od dětství mám rád knihu Lovci mamutů od E.Štorcha a kupodivu jsem nečetl žádnou z „vernerovek“ ,ale zfilmovaných románů jsem viděl snad všechny.

iceT

Mám hodně oblíbených knih-Agent bez minulosti,–špionážní thriller od R.Ludluma,od toho samého autora také Hádův faktor
Opičí král-dobrodružná,Ne­konečný příběh-fantasy,je jich opravdu dost,ke kterým se ráda vracím…

tuCZek

Jiří Kulhánek a vše od něj (žánr:fantasy)

Džuls

Nepovedala by som, že je to moja najobľúbenejšia kniha, ale skôr niečo, čo ma veľmi zaujalo, prekvapilo, vydesilo… a to je kniha V pekle plynových komor- spoveď človeka, ktorý prežil koncentračný tábor.

quentos

Neale D. Walsch – „Hovory s Bohem“. Žánrově těžko zařaditelná, důkaz, že všechno se zaškatulkovat nedá. Nejblíž to má asi k populárně naučné literatuře, ale ti, kdo ji četli, vědí že pokud o zařazení do žánru by byl u této trilogie trapný a vyšel naprázdno…
Doplňuji:
*pokus, překlep

anonym

Nejoblibenejsi : Pilire zeme , videla jsem i zfilmovani. Ny ni mam od kamaradek pujceno : Treti oko , Jeskyne predku , Mimo tento svet , Kniha o zivote a smrti a Saman … jsou to vsechno ale takove : abraka , dabraka. 🙂-iv-

Terryle

Celkově asi Kingovy horory. Za nejlepší pořád považuju asi To. Krom Kinga mám mezi velkejma oblíbencema Modlitbu za Owena Meanyho od Johna Irvinga (těžko popsatelnej a zařaditelnej román), Jméno růže od Umberta Eca (historická filozofická detektivka) nebo Válečného pilota (já to beru jako něco mezi reportáží a filozofickou úvahou) od Saint-Exupéryho.

cubulka

Od Jana Šmída.