bolak

Jaká je vaše nejoblíbenější karetní hra?

quentos: a něco jinýho než skrebl (sice to nejsou karty ale já vim že bys to stejně napsal)

Nejlepší odpověď
Alesh

Mariáš forever! Liciťák pochopitelně! 😉

Další odpovědi
briketka10

prší, žolík, kanasta :D
Doplňuji:
všichni zapomněli na Černýho Petra ták oblíbenou karetní hru u který jsme se vždycky jako děcka s dospělejma nařechtali kdo ho lízne :D

anonym

Mariáš,volený!

balca

záchod ;D a prší

aramah

Kanasta
Žolíky

quentos

hehe :{D> scrabblová verze karet sice existuje, nicméně stojí za prd, pravidla jsou značně nedomyšlená.

Karty už jsem nehrál věčnost, ale když už, mou nejoblíbenější karetní hrou býval Doomtrooper (jak je to dávno… dobrejch 17–18 let nazpátek). Éře sběratelských karetních her už dávno odzvonilo a přežil jenom Magic: The Gathering, což se divím, protože oproti Doomtrooperovi byl graficky naprosto šílený a pravidly si tyhle hry byly všechny podobné.
No a pokud bych měl vybírat z karetní „klasiky“, na gymnáziu byl v oblibě „Kent“, ten měl však nevýhodu, že potřeboval tři další lidi. Jako malej šprček jsem zas s oblibou hrával „zloděje“. Tomu je ovšem ještě větší řádka let…
Doplňuji:
aramah: jo a kanastový vobdobí, to jsem měl taky! Zhruba v 3.-5. třídě ZŠ, co jsem se jí nahrál se sestřenicí, tetou a bratrancem…

Damiana

Šálky.

http://www.stre­am.cz/uservide­o/514739-pratele

FreddieR

Moje nejoblíbenější karetní hra je BANG!

kapka

Prší a autobus I. a autobus II.

manon

Cvik, americké žolíky, pasiáns

honza19hk

mariáš,
liciťák nebo čtyrku

Funna

FORMUŠKA…zábavná a hlavně ne s každým rozdáváním stále se opakující hra (jako třeba žolík, taroky, mariáš, kanasta)…ale bohužel ji moc lidí nezná…

RyuzakiKate

Tarot :)

suaeda

Volený mariáš – jednou za měsíc s přáteli v hospůdce.
Křížová kanasta – zásadně nehrát s tou svojí, ale s kamarádovo paní. Naopak on hraje s tou mojí.
Prší a další karetní hry.

DaveR

Poker Texas Hold'em

bolak

co srdce? tomu nikdo neholduje? to už windowsy vyšly z módy? solitaire, freecell, nic?

a co takový whisty, přebika ,dudák, oko, vole lehni? … to mi chcete říct že nikdo nmáte mezi svými favourites ani zelenou louku?

briketka10

opět Damiana nezklamala :DD

Damiana

Dík. 🙂 Řekla bych, že jsem v nich dobrá minimálně jako Chandler..:-)

lumikw

Pěkný článek o oblíbených karetních hrách i méně známých je zde https://www.pohary-bauer.cz/clanky/6-nejoblibenejsich-karetnich-her