Rokio

Jaká je účinnost modliteb?

Pokud se někdo usilovně modlí, jaká je pravděpodobnost, že něco ovlivní? Velká, malá, či něco mezi? Jaká je vaše odpověď?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, zda modlitba vychází z řesťanovy hluboké víry, tedy z jeho vnitřního přesvědčení.

I křesťan se skutečně může obrátit od domnělého „křesťanství“ k opravdovému. To tehdy, když si uvědomí, že jeho původní víra neměla patřičnou hloubku nebo sílu, že vše viděl jinak, zkrátka neměl to zakotvené v srdci.
.....

O tom, že má silnou účinnost píše autor Josse Helman ve své přednášce., který se o tém přesvědčil.

http://www.jo­gin.cz/o-modlitbe/

"Spisovatel Lev Tolstoj napsal okouzlující povídku obsahující skryté ponaučení, jmenuje se „Tři poustevníci“ a zní následovně:

„V Rusku, na ostrově uprostřed mohutné řeky, žili tři staří poustevníci. Byli tak prostí a čistí, že jediná modlitba, kterou znali a často vroucně pronášeli, byla: ’My jsme, Pane, tři! Ty jsi, Pane, trojí, prosíme Tě, smiluj se nad námi. ’

V okolních krajích se rozšířily zvěsti, že na ostrově dochází k velkým zázrakům, když se poustevníci modlí tuto krátkou a zdánlivě naivní modlitbu.

Místní biskup se dozvěděl o třech poustevnících a jejich modlitbě, která byla z jeho hlediska nepřípustně prostá a rozhodl se je navštívit a naučit je jednomyslně uznávané a používané modlitby. Když biskup vystoupil na ostrov poustevníků, řekl jim, že jejich prostá modlitba je nepřípustná a před Bohem nedůstojná a pak je naučil větší počet tradičních, kanonických modliteb.

Krátce na to biskup ostrov opustil na lodi, na níž připlul. Za nějakou dobu spatřil, jak se k němu po vodě dosti rychle blíží zářivé světlo. Když se to zázračné světlo dostatečně přiblížilo, spatřil v jeho středu ony tři mnichy, kteří se drželi za ruce a spěšně utíkali po vlnách, ve zjevné snaze dostihnout biskupovu loďku. ’Svatosti, odpusť nám, zapomněli jsme modlitby, které jsi nás právě naučil’, volali, jak se blížili k lodi, ’tak jsme pospíchali, abychom tě dostihli, protože tě chceme požádat, abys nám je řekl ještě jednou! ’

Biskup užasle zavrtěl hlavou a hluboce dojat tímto ohromným zázrakem jim s pokorou řekl: ’Moji milí, můžete pokračovat s vaší starou modlitbou, sám musím uznat, že se mi se všemi našimi modlitbami, které jsem vám pověděl, nikdy nepodařilo to, co vy dokážete!’
--

Další odpovědi
postcd

záleží na víře (intenzita toho jak jste si jistý že Bůh existuje, že je skutečný, že vás slyší a že vám může dát radost a další energie pokud chcete dělat věci tak jak si on přeje, protože ho milujete) a na tom zda to, o co se modlíte je v souladu s Boží vůlí. Bůh ale nyní asi dočasně neprovádí zázraky aby nezasahoval do lidmi vytvořeného uspořádání. Modlitba je vlastně poděkování, prosba za odpuštění toho co dělám zle, a prosba o energii, která mi pomůže jednat hezkým/bohulibým způsobem stejně jako jednal Boží syn. Pomůže studium Bible.

dubraro

Přímo úměrná víře v jejich účinnost.

Gestas

Velká. Říká se, že když ve Španělsku za občanské války levičáci přepadli klášter a ptali se mnichů, zda mají nějaké zbraně, tak jim ukázali růžence. A měli pravdu, růženec je silnější zbraň než vodíková bomba.

Tw!st

Taková, v jakou modlící věří. Pro ateisty nulová, pro věřící pomůže uspořádat myšlenky a mindset i přesto, že ví že to nic mechanicky nezmění.

hapiky

Odříkávat jen Otčenáš, to asi nic moc neovlivní, ani malá ani velká…
Jde o viru, a o to co si přeješ, např: něměl by jsi se modlit, třeba o to, aby si někdo zlomil nohu!

Roman71

Pokud je obsah modlitby v souladu s Boží vůlí a předložena prostřednictvím Syna (Ježíše Krista), je vyslyšena a Bůh na takové modlitby ve správný čas odpovídá. Modlitbou není opakování nějakého textu, například z „modlitební“ knížky nebo „otčenáš“. Modlitba je otevřená komunikace s nejvyšší Autoritou ve vesmíru, kdykoliv a kdekoliv :)