sowa

Jaká je trvanlivost cibule sazečky ?

Zbyla mi sazečka, je možné ji zasadit příští jaro? A jak ji nejlépe uskladnit?

Odpovědi
gecco

Nevěřím, že by sazečka – jakkoli uskladněná, vydržela do příštího roku sadbyschopná…

johana 56

Do příštího jara sazečka v žádném případě nevydrží.
Pokud ji nechcete hned vyhodit,nechte v papírovém sáčku v chladnu a suchu.Jestli začátkem září nebude vykazovat známky měknutí nebo plísně,zasaďte do půdy.

Jan Otylano

Semínko vydrží, ale sazečka bohužel ne. Víc k sázení cibule najdeš na https://www.super-bydleni.cz/kdy-a-jak-sazet-cesnek-a-cibuli/