veronika36

Jaká je to rostlina?

Našla jsem rostlinu a potřebuji ji popsat (do herbáře), nevíte, jaká rostlina by to mohla být? Podobá se jí hodně Rožec obecný. Liší se od něj v tom, že Rožec je více chlupatý. Také v tom, že rostlina, kterou jsem našl, má květy jen na vrcholu rostliny.
Doplňuji:
jsem si jistá, že to není Rožec, ale něco hodně podobného – KVĚTY ROSTOU JEN NA VRCHOLU ROSTLINY A TO NA TENKÝCH „STOPKÁCH“. ROSTLINA JE MÁLO CHLUPATÁ.

Nejlepší odpověď
www

Pokud není kvalitní fotka celé rostliny a také detailu květu, mohu se jen domnívat, že se může jednat o jiný rožec, prohlédni zdroj.
Doplňuji:
Když není, tak není 😁
Já jsem si zase jist, že k determinaci chybí spousta údajů, jen namátkou: listy tvar, vstřícné/střídavé, počet okvětních lístků, stanoviště, velikost, rostlina pěstovaná/planá..
Hledej proto v herbářích.

Zdroj: botany.cz/cs/ce­rastium-triviale/

gobls

Lomikámen zrnatý, ptačinec velkokvětý, … možná by pomohlo aspoň nakreslit.