Sabíísek

Jaká je teorie vzniku Země?

Potřebovala bych poradit na děják..pomůžete mi ?? 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Planeta Země vznikla asi před pěti miliardami let a od té doby se neustále vyvíjí. Nejdříve se spojováním prachu a kamenů poletujících v mezihvězdném prostoru vytvořila koule. Potom zemské těleso bombardovali meteority, a tak byla země žhavá. Když bombardování víceméně ustalo, začala Země od povrchu chladnout, takže na jejím povrchu vznikla kupa pevných tvrdých hornin, přičemž ve středu zůstávala stále žhavá, ale postupně uplně vychladla. Země se skládá z Pláště, zemské kůry a jádra.

Když vznikla Země , tak byl jeden světadíl Pangea, který se postupně rozpadal a vznikly tak všechny světadíly, které jsou dodnes. Tyto světadíly se od sebe ještě pořád oddalují.

Každý vědec má ale svoji vlastní teorii na Vznik země , ale tohle je ta nejznámější…

Zdroj: http://blogoves­miru.blog.cz/0906/vzn­ik-zeme

Další odpovědi
Miroslavst

http://www.dvdin­form.cz/dvd-edice-/bh-promo-stvoreni-sveta

pondělí

jak vznikla země jsou jen výtvory v hlavách vědců,kteří za to chtějí být placeni,jediné co je stoprocentní,že došlo k seskupení atomů uhlíku,to samé vesmír,dovedete si představit nekonečno.

BIGFOOT

Podle bible to asi nepůjde,tak to nevím co bych ti mohl nakecat.Jen v bibli se to dovíš,bez ohledu co na to říká spousta lidí.To podstatný co říkaj lidi ani není tak důležitý.Podstatný je jen to co říká bible a Bůh.

tojsemjá

A nejnovější teorie
http://www.su­per.cz/clanek/41591-genialni-fyzik-stephen-hawking-svet-nestvoril-buh.html