veveve

Jaká je struktura a dynamika osobnosti a osoby? A jaký je rozdíl mwzi osobou a osobností?

Doplňuji:
A můžeme vubec chápat osobnost ve více významech?

Nejlepší odpověď
annas

Podrobnosti najdete ve vyhleldávači, když si zadáte jednotlivá hesla. Já čerpala z učebncie a z hlavy.

Osoba je konkrétní člověk, tvor.

Nnexistuje jednotná definice osobnosti. Jedna z mnohých.

Osobnost je psychologický celek, tedy jednota bilologických, psychologických a sociologických apektů. Utvráří se ve vztazích mezi lidmi a také se tak proejvuje
Jde o vyjádření abstraktní podstaty člověka. Může to jedinec, který se něčím „proslavil“, a to buď v pozitivním či negativním slova smyslu..

Struktura osobnosti:

  1. schopnosti
  2. temerament
  3. rysy
  4. charakter

w.google.cz/ur­l?sa=t&rct=j&q=&es­rc=s&source=web&cd=1­&sqi=2&ved=0CCAQ­FjAA&url=http%3A%2F­%2Fwww.sosuni­cov.cz%2Fkoudel­ka%2FPSY_5az7h­.doc&ei=QFKRUJ­HVLMmM4gSKjYC4Dw&us­g=AFQjCNG-5P1Cr4bbT7kWK­KHhVXJunEFBtw

Dynamika osobnosti.
temperament
http://www.gy­bon.cz/~rusek/zsv/psyc­18.html

Doplňuji:
Jde o odkaz na doc, ale nefunguje, takže znova.

www.sosunicov­.cz/koudelka/PSY_5az7h­.doc

Další odpovědi
hanulka11

termínem osobnost zpravidla označujeme člověka se všemi jeho psychickými, biologickými a sociálními znaky

a osoba -je každý jednotlivec

dudu

Osoba jsi ty, já a mně, s prominutím podobný i každý další jedinec, možná blbec. Osobnost byl např. Einstein, Churchill, Havel nebo paní Marta Kubišová. Detaily laskavě posuď a příp. rozdíly laskavě odvoď sama!

anonym

an., ja vam uprimne zavidim ! .. ze cerpate i z hlavy … ja mam asi nejaky blby cerpadlo , nebo co .. :(

  • iv-

annas

Ad iv. Vy máte čerpadlo na jiné věci… Víte, jak to je. Občas čerpám něco z toho, co mně kdysi naprogramovali – znáte přece robota? 🙂

anonym

:))
ja mam cerpadlo na blbosti .. :(

annas

Ne, ne. Na vtipné reakce. 🙂