Avatar uživatele
veveve

Jaká je struktura a dynamika osobnosti a osoby? A jaký je rozdíl mwzi osobou a osobností?

Doplňuji:
A můžeme vubec chápat osobnost ve více významech?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4194 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Podrobnosti najdete ve vyhleldávači, když si zadáte jednotlivá hesla. Já čerpala z učebncie a z hlavy.

Osoba je konkrétní člověk, tvor.

Nnexistuje jednotná definice osobnosti. Jedna z mnohých.

Osobnost je psychologický celek, tedy jednota bilologických, psychologických a sociologických apektů. Utvráří se ve vztazích mezi lidmi a také se tak proejvuje
Jde o vyjádření abstraktní podstaty člověka. Může to jedinec, který se něčím „proslavil“, a to buď v pozitivním či negativním slova smyslu..

Struktura osobnosti:

  1. schopnosti
  2. temerament
  3. rysy
  4. charakter

w.google.cz/ur­l?sa=t&rct=j&q=&es­rc=s&source=web&cd=1­&sqi=2&ved=0CCAQ­FjAA&url=http%3A%2F­%2Fwww.sosuni­cov.cz%2Fkoudel­ka%2FPSY_5az7h­.doc&ei=QFKRUJ­HVLMmM4gSKjYC4Dw&us­g=AFQjCNG-5P1Cr4bbT7kWK­KHhVXJunEFBtw

Dynamika osobnosti.
temperament
http://www.gy­bon.cz/~rusek/zsv/psyc­18.html

Doplňuji:
Jde o odkaz na doc, ale nefunguje, takže znova.

www.sosunicov­.cz/koudelka/PSY_5az7h­.doc

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

termínem osobnost zpravidla označujeme člověka se všemi jeho psychickými, biologickými a sociálními znaky

a osoba -je každý jednotlivec

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Osoba jsi ty, já a mně, s prominutím podobný i každý další jedinec, možná blbec. Osobnost byl např. Einstein, Churchill, Havel nebo paní Marta Kubišová. Detaily laskavě posuď a příp. rozdíly laskavě odvoď sama!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

an., ja vam uprimne zavidim ! .. ze cerpate i z hlavy … ja mam asi nejaky blby cerpadlo , nebo co .. :(

  • iv-

před 4194 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad iv. Vy máte čerpadlo na jiné věci… Víte, jak to je. Občas čerpám něco z toho, co mně kdysi naprogramovali – znáte přece robota? 🙂

před 4194 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

:))
ja mam cerpadlo na blbosti .. :(

před 4194 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ne, ne. Na vtipné reakce. 🙂

před 4194 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek