Jaká je standardní hmotnostní či jiná norma množství vytěženého černého uhlí na hodinu pro horníka? Více v otázce.

Na obrázku je uhelný důl.

2 malé podotázky.

  1. V dnešní době bych se nedivil, kdyby tam právě chodil sem a tam člověk, který by kontroloval, kdo toho kolik dělá, a rozděloval jim průběžně práci. Je tam někdo takový?
  2. Neměl jste někdo tu možnost být dole v dole? Pokud ne, tak brali byste takovou zkušenost, pokud by to bylo lépe placené?

https://pixaba­y.com/cs/uhl%C3%AD-%C4%8Dern%C3%A1-miner%C3%A1ln%C3%AD-podzem%C3%AD-d%C5%AFl-1626368/

Odpovědi
Drap

V dolech se těží po skupinách. Vytěžené množství se dělí na celou partu, někde i směnu. jednotná norma neni stanovena, v každém dole jsou úplně jiné podmínky. V dolech se nepohybují a nepracují jen horníci je tam spousta lidí, kteří musí zabezpečovat chod techniky a celého dolu. Máš dost zkreslené představy.
Osobně už nehledám práci a asi by se mi tam moc nelíbilo. Nemají tam totiž žádná okna. A scházející pohled ven, by mi chyběl.

dubraro

Velmi se to liší podle podmínek a technologie těžby. Je rozdíl těžit ručně kladivem vleže v úzké štole nebo řídit důlní kombajn v mocné vrstvě. U takového toho horníka z populární představy, který rube pomocí sbíječky, je to řádově jednotky tun za směnu. Byli ovšem rekordmani, kteří dokázali narubat sbíječkou za směnu 100 tun.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Alexej_Stacha­nov

Velmi poučná je návštěva v hornickém muzeu Landek v Ostravě.
http://www.lan­dekpark.cz/ex­pozice

Lamalam

Odpovím na podotázku č. 2 – v rudném i uhelném dole jsem byla několikrát. Pracovat bych tam nechtěla.