Avatar uživatele
iceT

Jaká je správná péče o pooperační jizvy?

Čím mazat a masírovat,aby jizva nezatvrdla.Mě kdysi doktor řekl mazat čímkoliv,hlavně masírovat.Kamarádka tvrdí,že jí doktor řekl,že je nějaká mast a já jsem teď z toho jelen.Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? anonym, stana73, SajmonModer před 4765 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

nejlepší jsou babský rady – já si pooperační jizvu mazal obyčejným sádlem a hojila se jedna radost. Na to, že ze mě prý šel zpočátku i strach, to byl pokrok přímo obrovskej

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pokazdejinak

mastí je spousta, za spoustu peněz, stačí se zeptat v lékárně ;) já bych ale taky doporučila sádlo – samozřejmě nesolené a nejlíp doma vyškvařené… tak máte jistotu, že v něm nejsou žádné nechtěné příměsi

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Ano je několik mastí na lékařský předpis je Dermovate a bez předpisu volně prodejný CONTRACTUBEX tu mi doporučili na chirurgii po zákroku na čele -no že by to bylo kdovíjak světový se mi nezdá /možná jsem zanedbala to masírování/

jinak je nejlepší domácí vyškvařené sádlo samozřejmě bez soli a mazat s ním
manžel měl jizvu přes celý hrudník po operaci a krásně se mu to zahojilo a brzy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MacaM

Doporučuji bylinný gel a popř. i balsam (obsahuje mimo jiné i vepř. sádlo).
Čistě přírodní, žádná chemie, český výrobek.
Zde se podívejte na zkušenosti:
http://www.okg-family.cz/pro­ducts/experien­ce.php?action=lo­gout&id=38

Zdroj: www.okg-fit.cz/zdravis­laskou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aloevera5

Tak jak tady už většina psala. Sádlo je nejlepší a nejlevnější.

Dále mohu doporučit kombinaci Aloe Vera Gel – Aloe First – Aloe Vera Gelly, která napomáhá množení kožních buněk a jejich rychlejší obměně. Aloe zrychluje tempo hojení kožních zranění o téměř 35 % a snižuje tvorbu jizev.

Zasílám odkaz na stránky, kde se dozvíte více:

Zdroj: http://aloeve­ra5.mypage.cz/me­nu/produkty/ka­talog-a-cenik

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tazatelka

Z mastí je skutečně nejlepší vepřové, ale musí být nesolené vyškvařené sádlo. To je složením lidské pokožce nejbližší. V jakékoliv vyráběné masti bude vždycky nějaká chemie, která bude pro tělo nepříliš přijatelná. Po sádle se zaručeně neosypete, mazat se můžete jak dlouho budte chtít.
Krásně jsem si tímto způsobem upravila jizbvu po zvířecím kousnutí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
stana73

Já jsem po operaci lokte a masíruju si ji mastí IBUHEPA-to je na záněty a proti bolesti kloubů a šlach a po úrazech.Když si ji koupíte (asi 60,–kč) určitě se vám doma neztratí.Jinak taky sádlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Mojí matce po operaci žlučníku lékař doslovně doporučil sádlo. Většina mastí jej má jako základní surovnu,přidává se voda na emulzi, parafín,lanolín,gly­cerín,oleje z výtažky rostlin, desinfekce a parfém

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kajolka

Máte tip, čím ošetřit jizvu po operaci? Na rychlejší hojení a zacelení?

Nový příspěvek