talka

Jaká je spolehlivost angličtiny třeba v letecké dopravě, kde záleží na životech?

I angličtí herci (Jude Law, Oona Chaplin) hrají radši v cizích filmech!

Nejlepší odpověď
mosoj

Jako v každém jiném, jazyce. Pro komunikaci jsou vypracovány bezpečnostní standarty hovoru .

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-pristava-ceske-dopravni-letadlo-na-ceskem-letisti-komunikuji-spolu-piloti-a-dispeceri-cesky-nebo-anglicky
Doplňuji:
Souvislost s herci mně jaksi uniká.

Další odpovědi
anonym

…" spolehlivost angličtiny …v letecké dopravě"…
Je vysoká…
😉
Protože tam ve skutečnosti nejde o hovorovou angličtinu (či jinou používanou řeč), ale systém ´kódů´, u kterých je (u opravdu důležité části komunikace) případně vyžadováno opakování protistranou.
Pokud to hóóódně zjednoduším – každý pochopí, co u PC znamená „Enter“, ať je jeho běžný jazyk jakýkoli.

Mc Merkurion

mě taky,ale bylo mě blbý se na to zeptat,tak čekám,co se z toho vyklube…