kosaaaak

Jaká je smrtelná dávka pomerančů?

Otázka mi opět kamsi zmizela ☹
Existuje smrtelné množství soli – je to něco kolem 240g. Je i nějaká hranice ohrožující zdraví pro množství množství spořádaných pomerančů? Vymýšlíme na dovolené vždycky takové bláznivé hry ve stylu „KDO DÁ VÍC“ a já tam zařadil pojídání pomerančů. Tak mě prostě zajímá, jestli někdo může dojít pojídáním tohoto ovoce k újmě na zdraví. Tak už mi to prosím nemažte.

Nejlepší odpověď
www

Takové hry jsou hloupost, můžete se totiž klidně dopustit omylu a vznikne vážný problém !
Zásada je STŘÍDMOST a to nejen v pojídání čehokoliv 😁 Všechny soutěže v pojídání čehosi nepovažuji za „normální“ a to jsem pažravec ! 😉

Další odpovědi
Syd

23,8 kg pomerančů na 1 kg tělesné hmotnosti

Zdroj smrtelné dávky vitamínu C: http://www.net­doctor.co.uk/in­teractive/dis­cussion/Vitamin-C-Overdose-t52282-f37.html

Zdroj obsahu vitamínu C v pomerančích: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vi­tam%C3%ADn_C

Avšak předávkování projevující se žaludečními a střevními obtížemi se projevuje už při mnohem nižší dávce (několik kg pomerančů), ovšem ještě než se stihne dostavit účinek nadmíry vitamínu C, projeví se překyselení žaludku a samozřejmě taky průjem

Tlaky

Myslím tak 20Kg

arygnoc

el stupido.

co dodat?

neznáte rozumnější hry?

třeba: kdo skočí do většího lejna?