Avatar uživatele
Simi95

Máte někdo zkušenosti s Ústavem zdravotnických studií na TUL v Liberci, obor zdravotnický záchranář?

Ahoj, chci se přihlásit na obor Zdravotnický záchranář na Ústav zdravotnických studií v Liberci, a tak mám otázku, jestli má někdo s touto školou zkušenosti nebo o ní něco slyšel, jestli je dobrá a z hlediska výuky kvalitní. Nebo o doporučení jiné školy, která má stejný obor, je mi v podstatě jedno kde. Děkuju

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2957 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Zajnab

Zdárek, studuji na TUL, obor Zdravotnický záchranář. V tomto oboru jsem měla možnost vyzkoušet i jinou školu a myslím si, že se předměty moc neliší. První ročník není vůbec o záchranářství, jsou tam předměty typu – historie ošetřovatelství, potřeby člověka a oš. proces..). Spoustu předmětů máme tedy stejné jako obor Všeobecná sestra, které moc nenadchnou a spoustu lidí studium ukončí. Tomu se ale na žádné škole vyhnout nedá. Co se týče kvality na TULce, přeci jen jsme první ročník, na kterém se vše zkouší, ani my nevíme co nás v budoucnu čeká, snad jen samé dobré věci. Už v prvním semestru jsme měli praxi v nemocnici, především lůžková oddělení. V druhém semestru už ambulance, JIP a ARO.
Přístup učitelů je velmi individuální, někteří nás berou jako své kolegy a umí zpestřit přednášky i poznatky ze své praxe ve zdravotnictví, ale najdou se i tací, kteří mají své mouchy. Na studijním oddělení jsou velice ochotní, mají vstřícný přístup.
Jen podotýkám, že tento obor nelze studovat dálkově, ani nelze podat žádost o individuální plán (pro sportovce) – jako bývalou vrcholovou sportovkyni mě to hodně mrzí a myslím, že nejsem sama. 🙂

před 2887 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek