Daniel16

Jaká je šance, že se člověk nakazí žloutenkou typu A, pokud byl v dětství naočkován?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Očkování by se mělo obnovovat. Je to nemoc špinavých rukou, v podstatě jde o to, že cizí nakažený výkal se dostane ústy do vás. Pokud budete dodržovat hygienu, před jídlem a po WC si mýt ruce, je pravděpodobnos­t malá.

Pokud se člověk jednou nakazí, už by to vícekrát chytit neměl.
Doplňuji:
Více bych se obávala žloutenky C. Málo lidí ví, že se přenáší i pohlavním stykem. Dnes už se sice dá léčit, ale zatím jen u malého procenta lidí. Na většinu nemocných léčba nereaguje.

Další odpovědi
Drap

Většina české populace je ke žloutence typu A stejně jako typu B i přes prodělané očkování vnímavá.

mosoj

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/671567/Vys­trizek.PNG
Doplňuji:
Vzhledem ke krátké době kdy se očkování provádí, není u odborníků dosud jednotný názor.