quentos

Jaká je šance na úspěch u odvolání, je-li žaloba zamítnuta v plném rozsahu?

Zamítnutí v plném rozsahu je dost radikální rozhodnutí, ono žalobcovo odvolání tudíž vnímám jako poslední zoufalé gesto, je to tak? Nebo se může soudce na kraji špatně vyspat…

Nejlepší odpověď
anonym

Jestliže soudce takto rozhodl, tak neshledal, že důkazy strany žalující jsou přesvědčivé.
Potom bude na odvolávajícím se (chápu, že na žalobci), aby odvolací soud přesvědčil o tom, že soud nižšího stupně se dopustil určitých procesních chyb, neuznal některé z důkazů, případně bude muset doložit důkazy nové.
Někdy jsou lidé zoufalí a věří, že spravedlnost v tomto státě ještě nevymřela. Pokud jde o bezpráví spáchané člověku jiným člověkem, měl by se poškozený bránit a snažit se všemi prostředky spravedlnosti dosáhnout.
Je ovšem otázka, zda toho lze dosáhnout v naší společnosti a kolik to nakonec bude stát.

Další odpovědi
pizlicka

odvolat se nemuzes,ale dovolat ano.tzn.ze si najmes pravnika a zaplatis pet tisic.