Zepple

Jaká je rychlost dešťové kapky?

Asi to bude záležet na její velikosti, síle větru… Ještě na něčem?… Ale dalo by se to zjistit alespoň nějak průměrně?

Nejlepší odpověď
tomash

Já věděl, že jsem o tom někde četl :)
"Příliš rychlé kapky deště

Američtí fyzikové zkoumali velikost a rychlost pádu dešťových kapek. Měření trvala několik let, protože mohla probíhat jen za extrémně klidného počasí, kdy nefouká ani ten nejslabší vánek. Výsledky byly překvapením. Kapky určité velikosti by neměly překročit určitou rychlost volného pádu, protože je brzdí odpor vzduchu. Například kapka o průměru 0,1 mm by neměla dopadat na zem rychlostí větší než 0,3 metru za sekundu. Vědci ale zjistili u takto velkých kapek rychlost pádu až 4 metry za sekundu. Kapky pohybující se „zakázanou“ rychlostí vznikají rozpadem větších kapek."

Zdroj: www.vtm.cz/cla­nek/prilis-rychle-kapky-deste