postcd

Jaká je průměrná prohra při náhodných sázkách s výhrou 7Kč a nebo prohrou 10Kč?

tedy sázky 10 Kč

buď je 7 Kč výhra a nebo 10 Kč prohra (⇒ nevýhodné)

(tedy buď přijdu o sázku a budu v –10 a nebo mi bude sázka vrácena a budu v +7 od té hodnoty než jsem vsadil)

je to náhodné, není to žádná ruleta s 0. Prostě 50/50

tak je průměrný stav konta –30% na každou náhodnou sázku (losování není řízeno strojem, ani žádnou inteligencí je to naprostá náhoda)? Nebo jinak řečeno je 70%ní šance že prohraji než vyhraji?

Nejlepší odpověď
Quimby

Je 50% šance, že vyhraješ, jak si sám napsal.

Pokud chceme teda spočítat zisk/ztrátu, tak vynásobíme vyhru* pravděpodobnost – prohru* pravděpodobnost
Takže 0.5*7 – 0.5*10 = –1,5Kč
Každým kolem tedy statisticky prohráváš 1,5Kč