Zvědavý

Jaká je průměrná mužská výška v ČR ??

A kolik měříte vy ?? (jen tak)
Doplňuji:
a v kolika letech se růst zastavuje ?? – vím že u každého je to jiné. tata má 183cm. já mám 178 a bude mi za 2 měsíce 17 – vyrostu ještě ??

Nejlepší odpověď
annas

Češi jsou mezi pěti nejvyššími národy. Dotáhli Skandinávce, přerostli Slováky

Před čtyřiceti lety Čechům stačila 180 centimetrů dlouhá postel. Na té by se už ale dnes moc dobře nevyspali.

Přesně taková je totiž průměrná výška osmnáctiletých mužů.
Dívky měří 168 centimetrů.

http://zpravy­.ihned.cz/c1-46541030-cesi-jsou-mezi-peti-nejvyssimi-narody-dotahli-skandinavce-prerostli-slovaky

Na to, kolik měřím, jsem už odpovídala v minulosti, číslo není snad nutné. Jsem průměr a něco k tomu.

Další odpovědi
anonym

Pokud jsi zdravý, ještě vyrosteš – u kluků se růst zastavuje až po 18 (u některých až po 20) roce života.

kesim

Mě je 15 a měřím 192 cm.

marci1

Průměrná výška u mužů v ČR je 180 cm. Růst můžeš ještě tak do 20 let, takže je možné, že ještě vyrosteš a možná budeš vyšší, než tatínek. 🙂

heslíčko23

Mě je 15 a mám 173cm.