Gábinka

Jaká je průměrná denní spotřeba vody? Pro 5ti členou rodinu?

Nejlepší odpověď
baghira

Popros rodiče o fakturu s vyúčtováním vodného, tam to je. Pokud má vaše rodina jiný počet členů, tak použij trojčlenku.

Další odpovědi
Michal Kole

kolem 100 litrů na osobu * 5 (počet členů)

Jak se často koupeš ? Sprchuješ se nebo vana ?

venkovan

Teď jsem něco o vodě četl, takže

Vyhláška 120/211 Sb. ze dne 29. dubna 2011, kterou se mění vyhláška Ministerstva zemědělství č. 428/2001 Sb., kterou se provádí zákon č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích pro veřejnou potřebu a o změně některých zákonů (zákon o vodovodech a kanalizacích), ve znění pozdějších předpisů.

Pro rodinné domy a rekreační objekty jsou vyhláškou uvedena následující směrná čísla roční spotřeby vody:

rodinné domy – na jednoho obyvatele bytu v rodinném domu (max. 3 byty – 3 rodiny) s tekoucí studenou a teplou vodou 35 m3 a připočítává se 1 m3 na spotřebu vody spojenou s očistou okolí rodinného domu a s očistou osob při aktivitách v zahradě apod. Celkem 36 m3/ osoba /rok.
Zbytek si dopočti. Jak na den a osobu, tak na celou rodinu za rok.

No to je teorie – praxi u vás doma si zjistíš podle faktury za vodné (jak již jiní píší) a nebo podle faktury za stočné (vyvážení jimky a nebo poplatek za stočné při připojení na kanalizaci, ale čerpání vody z vlastní studny).

cukrar

údaj za čtvrletí:
milenci 18 kubíků
rodiče a tři děti 33 kubíků
já s manželkou 5 kubíků (koupu se v práci a o víkendech jsme mimo)
vdovec 9 kubíků
žena a 4 děti
výpočet za období: 1.7.12 až 30.9.12
stačí takto?