Jaká je prosím denní spotřeba el.energie spotřebiče,který má na štítku uvedený max.příkon 350W ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Příkon spotřebiče není spotřeba i když se spotřeba z příkonu počítá.
Běžně se spotřeba počítá v Kwh.
Jestliže má spotřebič max příkon 350 W pak má spotřebu max. 0,35 Kw. Za hodinu tedy 0,35 × 1 = 0,35 Kwh. Za 24 hod 24 × 0,35 = 8,4 Kwh maximálně.

Další odpovědi
čárlí

Je to jednoduché, uvedený max. příkon 350 w znamená, že spotžebič v činnosti spotřebuje toto množství za hodinu. Takže násobte počtem hodin činnosti a víte kolik za určitou dobu spotřebič spotřebuje.

kazisvět

záleží na způsobu využití spotřebiče. Přesně to určíte měřičem, jehož koupě se každé domácnosti vyplatí. Příklad takového měřiče najdete ve zdroji.
Pro zajímavost uvádím, že uvedený max. příkon odpovídá menší plazmové televizi a tam záleží i na programu, který obvykle sledujete. Moje plazmovka spotřebovává méně než 300 W.

Zdroj: shop.fkt.cz/meric-spotreby-elektricke-energie-3362-fk3362+dp73254/

GangstaHelper

Na štítku je max. příkon, ale ne typický. Je to třeba takový příkon, kterého dosáhne spotřebič jen při rozběhu atd.

Bylo by užitečné upřesnit, o jaký spotřebič jde.