Jaká je promlčecí lhůta v pracovně právním vztahu, v případě prokazatelných nedoplatků mzdy

Nejlepší odpověď
pondělí

jde o to,co jsou nedoplatky mzdy,pokud dostáváte mzdu v minimální částce,nemůžete se dovolávat větší částky nikde,jen co uzná zaměstnavatel

Další odpovědi
standa

Nároky na mzdu se promlčí v obecné promlčecí lhůtě, která činí 3 roky.

Je-li však nárok uznán zaměstnavatelem písemně, co do důvodu a výše, činí promlčecí lhůta 10 let.

Nárok se promlčí, jestliže nebyl v příslušné lhůtě uplatněn u soudu.

Takže podejte návrh žaloby k soudu a běh lhůty se přeruší.

Úplně jiné téma je, zda na tuto nevyplacenou mzdu (část mzdy) máte nárok…, to pak musíte soudu prokázat.