Avatar uživatele
anonym

Jaká je promlčecí lhůta u nezaplaceného pojistného?

Obdržel jsem od pojišťovny ČSOB upozornění na neuhrazené pojistné za životní pojistku. Jedná se celkem o částku 840 Kč za tři měsíční období. Při dotazu, za jaké období je údajně neuhrazeno, jsem dostal tuto odpověď:
V současné době jsou ČSOB Pojišťovnou odeslána avíza – upozornění na splatnost pojistného. Obdrží jej klienti, kteří nemají uhrazeno pojistné za více jak 45 dní po splatnosti. Do těchto avíz se mohou dostat klienti s tzv. klouzavým dluhem, tj. dluh vznikl v předchozích letech. V případě, že dojde k výpadku v hrazení pojistného, tak další příchozí platba pokryje dlužné pojistné a dochází ke kalendářnímu řazení plateb. Vzhledem k tomu, že dochází ke kontrole plateb na celé pojistné smlouvě, může se jednat o výpadek jedné, ale i více plateb.
Smlouva má počátek pojištění 1.1.1995. Platby tedy vypadly na počátku pojistné smlouvy. Od 4 měsíce 1995 chodí platby pravidelně převodem z účtu.
Chci se tedy zeptat, zda jsem povinen toto pojistné zpětně uhradit, když zároveň nejsem schopen po patnácti letech dohledat a prokázat, zda jsem skutečně tyto platby zaplatil nebo ne a jestli je u tohoto typu plateb nějaká promlčecí lhůta, po které buď musím nebo nebo nemusím platby uhradit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 4896 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Volant

Nejsem si stoprocentně jist z vám dokáži na Váš dotaz zcela úplně podat odpověď, ale pokusím se o to. Tak vzhledem k tomu že ta smlouva kterou máte je starší má to svoje pro i proti ale to tu nechceme rozebírat. Vás zajímá promlčecí lhůta.vskutku tuto dobu najdete v pojistných podmínkách které si důkladně přečtěte může to znamenat, že pokud neuhradíte do určitého termínu který je uveden ve smlouvě můžete tím přijít o již naspořené fin. prostředky. tuto dobu si každá společnost určí sama a sankce také. Ve vašem případě bych doporučoval doplatit těch 840 Kč můžete tím zachránit své naspořené peníze na běžící smlouvě. A životní pojištění jste povinen platit. A že to nejste schopen dohledat pojištovnu nezajímá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání