Jaká je promlčecí lhůta u nezaplaceného pojistného?

Obdržel jsem od pojišťovny ČSOB upozornění na neuhrazené pojistné za životní pojistku. Jedná se celkem o částku 840 Kč za tři měsíční období. Při dotazu, za jaké období je údajně neuhrazeno, jsem dostal tuto odpověď:
V současné době jsou ČSOB Pojišťovnou odeslána avíza – upozornění na splatnost pojistného. Obdrží jej klienti, kteří nemají uhrazeno pojistné za více jak 45 dní po splatnosti. Do těchto avíz se mohou dostat klienti s tzv. klouzavým dluhem, tj. dluh vznikl v předchozích letech. V případě, že dojde k výpadku v hrazení pojistného, tak další příchozí platba pokryje dlužné pojistné a dochází ke kalendářnímu řazení plateb. Vzhledem k tomu, že dochází ke kontrole plateb na celé pojistné smlouvě, může se jednat o výpadek jedné, ale i více plateb.
Smlouva má počátek pojištění 1.1.1995. Platby tedy vypadly na počátku pojistné smlouvy. Od 4 měsíce 1995 chodí platby pravidelně převodem z účtu.
Chci se tedy zeptat, zda jsem povinen toto pojistné zpětně uhradit, když zároveň nejsem schopen po patnácti letech dohledat a prokázat, zda jsem skutečně tyto platby zaplatil nebo ne a jestli je u tohoto typu plateb nějaká promlčecí lhůta, po které buď musím nebo nebo nemusím platby uhradit?

Odpovědi
Volant

Nejsem si stoprocentně jist z vám dokáži na Váš dotaz zcela úplně podat odpověď, ale pokusím se o to. Tak vzhledem k tomu že ta smlouva kterou máte je starší má to svoje pro i proti ale to tu nechceme rozebírat. Vás zajímá promlčecí lhůta.vskutku tuto dobu najdete v pojistných podmínkách které si důkladně přečtěte může to znamenat, že pokud neuhradíte do určitého termínu který je uveden ve smlouvě můžete tím přijít o již naspořené fin. prostředky. tuto dobu si každá společnost určí sama a sankce také. Ve vašem případě bych doporučoval doplatit těch 840 Kč můžete tím zachránit své naspořené peníze na běžící smlouvě. A životní pojištění jste povinen platit. A že to nejste schopen dohledat pojištovnu nezajímá.