bolak

Jaká je přesně definice filmů pro pamětníky?

Od kterýho roku po kterej musí bejt film natočenej, a spadal do týhle kategorie? A jsou všechny typy filmů natočený v tomhle období filmy pro pamětníky?

Nejlepší odpověď
annas

Nedá se jednoznačně odpovědět. Kdo je pamětník?

Jsou mezi námi ještě pamětnící, kteří něco zažili, byli očitými svědky, zhlédli staré filmy apod. Ale dá se pamětník brát i z pohledu něčeho zapsaného, tj. pamětní kniha, památník, deník, zápisník, tedy u film v archívu.. V tomto smyslu nezáleží na tom, zda někdo něco zažil či viděl…

Zástupce ČT1 v jedné diskuzi, která se týkala změny programů, odpověděl:

Tak přeci jen pojem „film pro pamětníky“ je spojen s dobou 30. let. Byť z té doby již mnoho pamětníků taky nebude. Tohle bude pro „mladší pamětníci“ co si chtějí připomenou řekněme 60. a 70. léta. Původně šlo o filmy černobílé.

Existuje vůbec nějaká definice pojmu „film pro pamětníky“? Jsou to ty černobílé? Až bude dnešním divákům sedmdesát a výš budou filmy natočené v současnosti také filmy pro pamětníky?

Další odpovědi
motlajs

Bych tak nějak řekl, že film pro pamětníky je o generaci a víc starý…, když se prostě změnily poměry natolik, že to říká právě jen té generaci, těm generacím, kteří zažili reálie daného filmu.
Doplňuji:
Třeba „Bony a klid“

http://www.csfd­.cz/film/7037-bony-a-klid/

považuju už za film pro pamětníky