emamamisu

jaká je přesná definice pojmu ripperolog?

je to kriminologický termín. z Urban Dictionary nejsem moc chytrá.

Nejlepší odpověď
gecco

Co je na definici v Urban Dictionary nejasného?
___
Nejde o kriminalistický termín – „ripperolog“ je člověk, který ´zkoumá´ nebo popisuje ´něco´, co souvisí s Džekem Rozparovačem (Jack Ripper)…
😉

Cenobita

Urban Dictionary:

Ripperology is defined as being the study of the infamous serial killer Jack the Ripper.

Ripperologie – je definována jako studium nechvalně známého sériového vraha označovaného jako: Jack Ripper (česky: Džek Rozparovač).

Je to paralela/obdoba českého: cimrmanologie – věda zabývající se životem a dílem fiktivního všeuměla a světoběžníka Járy Cimrmana, vědci kteří jej zkoumají se nazývají cimrmanologové.

emamamisu

ne že bych se k tomu chtěla snižovat, ale tvoje odpovědi jsou opravdu „obohacující“. sbíráš bodíky?

Hans51

Ne že bych se chtěl kolegy gecca zastávat, ale jeho odpověď opravdu obohacující je, bez uvozovek. Na Vaši otázku Vám odpověděl, podle mého soudu naprosto dostatečně. Ode mě mu bod tím pádem právem náleží.

Jen pro uvedení pojmů na pravou míru. Kriminologie se zabývá kriminalitou, tedy pácháním trestných činů, zatímco kriminalistika zkoumá vznik, shromažďování a využívání stop a důkazů o trestných činech. V souvislosti s ripperologem bych se tedy spíše přikláněl ke kriminologii.

gecco

Nikoli, bodíky opravdu nesbírám…
___
BTW – copak se ti na mé odpovědi nepozdává??