ministri

Jaká je právní forma Evropské centrální banky a kdo jí vlastní?

Nějak to nemůžu dohledat. Je ECB například a.s., kde akcionáři jsou jednotlivé členské státy(což by narušilo princip nezávislosti, ledaže by měl každý stejný počet hlasů)? Jedná se soukromý subjekt, který je pověřen veřejnou správou? Kdo je tedy pak majitel?
Doplňuji:
Celou dobu jsem klikal všude možně, ale ne na to hlavní. Už to asi mám. Takže pokud to chápu správně, ECB je v podstatě a.s. a akcionáři jsou výhradně centrální banky členských států?
Proč na stejném nebo obdobném principu nefunguje v USA FED?

Odpovědi
frankie89

na ofic stránkách by všechno tohle mělo být napsané:http://www.ecb.int