Yavin

Jaká je pravděpodobnost, že se nakazím při vyndávání klíštěte kočce?

Když to dělám bez rukavic, pinzetou. Četl jsem, že pravděpodobnost nákazy od infikovaného klíštěte při přisání je asi 30%, takže když vyndávám klíště kočce a téměř se ho nedotknu, tak ta možnost nákazy asi bude mizivá, že?

Nejlepší odpověď
Quimby

Nemoc se přenáší při kontaktu s tvojí krví, konkrétně, když ti ji klíště saje, tak zároveň uvolni určité látky do ránu, mezi nima může být i daná nemoc.
Takže šance je nulová, jen si ho nepřikládej k ráně nebo ho neolizuj, sice nevím proč bys to dělal, ale pokud to neuděláš, tak se nenakazíš určitě.

Další odpovědi
Drap

Pravděpodobnost je téměř nulová

zjentek

když prsty vytáhneš klístě, zlikviduješ jej a ty prsty včetně té rány okamžitě potřeš třeba libem, bude pravděpodobnost nákazy markantně odlišná, než když vytáhneš klíště, zlikviduješ jej a tím kontaktním prstem si utřeš rty ..takže těžko říct.
Pokud je infikované, tak pravděpodobnost přenosu bude zhruba stejně vysoká, jako je známo u všech virů, bakterií a parazitů ..takže myslím si, že se musíš držet všeobecně známejch pravidel o prevenci před nákazou.
Doplňuji:
myslel jsem LIHEM, takže nějakou tinkturou, třeba heřmánkem, nebo alpou, tu by měl mít doma každej ,)

bolak

Záleží na tom jak se ho dotkneš, pokud se ho dotkneš tak že o něj třeba zavadíš nehtem, tak ta pravděpodobnost nebude nijak velká, ale pokud si při manipulaci s klíštětem strhneš strup, a do té otevřené rány si ho omylem odložíš a omylem ho tam 5× ze strany na stranu vymácháš, tak už tam nějaký to procento bude.
Doplňuji:
jinak pokud chytneš nějakou nemoc která se přenáší pohlavním stykem, a následně se ta samá nemoc zjistí i u tvého kocourka mourka, tak těžko budeš lidem vysvětlovat žes to chytnul přes klíště…

setapouch

To záleží na nemoci, na kterou se ptáš. Pravděpodobnost, že při vyndavání nakazíš HIV je minimální, pravděpodobnost vztekliny je střední a pravděpodobnost např. plísní je celekm slušná (pokud kočka plísně má).