Jamajka

Jaká je pravděpodobnost, že se človek nakazí ebolou?

Nejlepší odpověď
klumprt

Přijde na to, co člověk dělá. Když se zavřete doma, nikoho k sobě nebudete pouštět, budete jíst a pít jen převařené věci a pro jistotu se budete pohybovat zásadně v plynové masce, tak je ta pravděpodobnost takřka nulová. Když se místo toho vydáte do západní Afriky a budete tam olizovat nemocné, tak je ta pravděpodobnost téměř 100%.
Co jsem slyšel, tak se to šíří stykem s tělesnými tekutinami nakaženého. Například jedna sestra si prý otřela čelo rukavicí, kterou ošetřovala nemocného a nakazila se.
Běžně se asi u nás člověk do styku s tělesnými tekutinami cizích lidí nedostává, i když třeba na plovárně, nebo v přeplněné tramvaji…kdoví ?

Další odpovědi
setapouch

Odhad populace ke 30.9.2014 kolem 15.00 hodiny je 7264223000 -
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_st%C3%A1t%C5%AF_sv%C­4%9Bta_podle_po%C4%8D­tu_obyvatel

Celkem nejméně 8399 nakažených -
http://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/pocet-obeti-epidemie-eboly-prekrocil-4000/1133184

Pravděpodobnost je tedy cca 1:864 000.

Samozřejmě, jak bylo řečeno, záleží na situaci.

Banán88

prijde na to, kde se ten clovek nachazi.. pokud jde o bezneho ceskeho clovicka tak jeste mensi, nez minimalni :)

mosoj

Pravděpodobnost nakažení bude stoupat úměrně se šířením této nemoci.