Lgee

Jaká je pravděpodobnost smrti na infarkt u člověka mladšího 20 let?

Může infarkt dostat opravdu mladý člověk? A případně jaká je na to pravděpodobnost, jak tomu předcházet?
Dá se infarktu předejít úplně nějakým správným „zdravým“ životem? Jako třeba nakupovat kvalitní potraviny, spát delší dobu, málo se stresovat atp..? Na Wikipedii se toho moc nedozvím.
A případně pokud někdo dostane infarkt je 100% šance smrti?
Jak se zbavit strachu z toho že dostanu infarkt?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Jiná možnost

Pravděpodobnost neznám, ale i mladý člověk může infarkt dostat. Ani zdravý životní styl není stoprocentně zaručenou ochranou před infarktem. Pokud někdo dostane infarkt, šance na smrt není 100%.

Další odpovědi
mosoj

Jiná možnost

Na aterosklerózu má vliv, životospráva, pohyb a genetika. S genetikou nic neuděláš, takže zbývá pouze zvednout zadek od compu a jít si zaběhat do přírody. Je to zadarmo. Včera bylo pozdě.

marci1

Jiná možnost

Infarkt může dostat i mladší člověk. Co chvíli čteme ve zprávách o infarktech či srdeční slabosti mladých fotbalistů. Žít a jíst zdravě, pohybovat se, znát svůj krevní tlak, cukr, cholesterol-to je dnes nutnost. Pravděpodobnost infarktu je velmi malá, neboj se. 🙂

dubraro

Méně než 1%

Pravděpodobnost je nízká, ale stát se to může. Pamatuji si, že bratr spolužáka dostal infarkt v 19 letech.