Avatar uživatele
Kepler

Jaká je pravda o zbraních EMP?

Je známo, že při nukleárním výbuchu vzniká elektromagnetický puls, který usmaží elektroniku. Prý Rusové na čas zcela odstavili americkou letadlovou loď pomocí EMP vyslaného ze starého letadla bez moderní avioniky. Dovedete si představit následky použití takové zbraně, třeba i na civilní život? Nějakou dobu se o tom hodně psalo, ale pak vše záhadně utichlo. Může to znamenat jen dvě věci. Buď je to nesmysl, nebo ta zbraň opravdu existuje. Co myslíte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, marci1 před 2995 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jsem přesvědčen, že taková zařízení existují. Ovšem jak přesně jdou cílit, jaká je skutečná účinnost a další věci se ještě asi dlouho nedozvíme.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zelí

V každé vysokoškolské učebnici fyziky se o EM vlnách dozvíš víc, než bys chtěl. S EMP zbraněmi exeprimentuje kde kdo. Třeba takový Boeing. EM vlny nejsou žádný „nesmysl“. Nepoužíváš snad mikrovlnku?
To, jak ruské letadlo přeletělo nad americkou letadlovkou, aniž by se celý její svaz na cokoli zmohl není pravda. Je to dezinformace a nikdy se to nestalo. A myslím, že se to EMP zbraní netýkalo. Tak jak tak, válečné lodě jsou konstruovány pro použití při jaderné válce. Tudíž do jisté míry imunní jak EMP tak jadenému spadu.
A ano. Rusové docela dlouho používali elektroniku v letadlech založenou na elektronkách, které jsou EMP více odolné než mikročipy. Jestli je tomu tak dosnes netuším.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Že EMP existuje je fakt. Zda na tomto principu existuje mobilní funkční zbraň, schopná bojového nasazení, zůstává otázkou, ale je to vysoce pravděpodobné.

Kdybys za několik miliard dolarů stavěl letadlovou loď, postavil bys jí jen tak, bez ochrany proti EMP?

Před časem se tu jeden holedbal zázračným ruským elektronickým pytlem, který znemožňuje bojovou činnost letadel NATO v okolí Sýrie. Turci to asi nečetli a pytel nepytel ruské letadlo sundali.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Takové přístroje (nejen zbraně) skutečně existují…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Údajně už v 60. letech začali výzkum Rusové. Mají ji i Američané, možná i Čína. Podrobněji ve zdroji :http://extras­tory.cz/total­ni-blackout-a-navrat-do-stredoveku-nove-zbrane-to-umeji.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Jaká je skutečná pravda se tady nedozvíš. Informace, které se občas objeví v médiích, jsou tam vypouštěny řízeně a plní vždy nějaký účel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

neviem to presne, ale určite tá pravda nie je v bulvári ani na konšpiračných we­boch

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

Co třeba ten Haarp – http://vtm.e15­.cz/vyzkum-ionosfery-nebo-geofyzikalni-zbran
už navzájem válčej neoficiálně – proto počasí furt blázní. Posílaj na sebe tornáda a záplavy a zemětřesení – dobrej způsob jak uškodit nepřátelské ekonomice :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
střevo

ty vole s tím zastavujou policajti auta z mostu dyž je to něco důležitýho – EMP pistole
akorát starý auta se stím zastavit nedaj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Já si jenom nedovedu představit nějakou ochranu před indukovaným magnetickým pulsem. Můžeš ochránit komp faradayovou klecí, nebo úplným kovovým zapouzdřením, ale neochráníš kilometry vodičů kolem. Do nich se naindukuje puls o tisících voltů a všechno je v koudeli…

před 2995 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Tyhle mašinky se, v podstatě, skládají z generátoru vysokofrekvenčního záření a antény…
😉
V principu je velmi obtížné je přesně cílit a i je odstínit (to, že elektronky jsou odolnější je fakt, ale, v zásadě, nehraje roli – výkon EMP je takový, že zruší i je).
Jejich účinný dosah je v řádu metrů až stovek metrů, možná kilometrů – podle velikosti (výkonu).
___
„Ruský přelet“ je kec podobný dětskému chvástání na pískovišti (můj brácha je větší, než ty).
A pokud jde o elektronický pytel – ten je možný (koneckonců – rušičky jsou téměř tak staré, jako vynález bezdrátového přenosu), ale rušil by i ruské a i civilní systémy – takže nějaké jeho plošné a dlouhodobější nasazení je opět takovým bráchou…
😉

před 2995 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek