Jindrich8

Jaká je pravda o Titanicu?

Nedávno mně jeden muž zkazil moji představu a asi i naivitu o filmu „Titanic“, který jsem považovala za pravdivý příběh, ale bylo mi nedávno řečeno, že se to jejich setkání nemohlo stát, protože ty vrstvy byly dost hlídaný a každej z těch vyšších vrstev měl nastudováno, s kým se bude plavit v první třídě. A tak o čem je ten film teda, když se nemohli potkat? A myslíte si, že potopení Titanicu bylo naplánováno a bylo úmyslné?

Děkuji za odpovědi, ještě se chci zeptat, na začátku filmu je, ze vlastně našli tu stoletou pani-hlavni hrdinku, chci se zeptat, jestli je pravda ze ji našli a nebo to je taky vymyšlené? A ten náhrdelník co hodila do more taky není pravdivý? A s tím potopením lodi jsem slyšel, ze ten ledovec byl malý a kdyby se posádka zachovala správně tak by se lodi nemuselo nic stát a ze nemohl prorazit tolik sten tak malý ledovec, co si myslite o tomhle? Jinak já si myslím ze Titaniku ma ještě spoustu otázek proč a jak ale na to asi už nikdo neodpovi. Ale jako trochu me štve ze vlastně ve filmu se udává ze je natočen podle skutecné události a ono prd… A myslím si ze dost lidi tomu filmu veri

Nejlepší odpověď
gecco

Ne, Titanic nebyl potopen úmyslně ani plánovaně…

Ale „o čem ten film je“???
To je čiročirá romantika, nad níž někteří zapláčí, to je tak vše…
S realitou ten film nemá každopádně nic společného…
___
Chceš si ještě pěkně poplakat???
Čti růžovou knihovnu – fakta žádná, ale sentimentalitu můžeš ždímat hadrem…
😁
_____________­____________________
Ano, v době natáčení filmu ještě žila nejméně jedna pamětnice – jestli žije ještě dnes nemám tucha.
___
Jestli někam zahodila nějaký náhrdelník taky netuším.
___
Ano – kdyby se posádka zachovala jinak, nemusel se Titanic potopit (a nebo se mohl potopit jindy a jinde a jinak.
___
Mnoho otázek? – no, ani ne…
___
Ze je natočen na základě skutečné události? To je – Titanic se skutečně potopil.
Ale to je asi tak vše…
Film je natočen podle skutečné události – ale nejde o dokument a ani o hraný dokument…
To, že se v lese zatoulaly děti taky neznamená, že O Jeníčkovi a Mařence je realitou…
___
…„dost lidi tomu veri“…
😁
Ale to snad ani néééé…

Další odpovědi
ten který je

Celkem střízlivý pohled na tuto námořní katastrofu nabízí kniha od Miloše Hubáčka – „Titanic“. Kniha se dá sehnat v antikvariátech.

chachar1922

Myslím, že je spoustu dokumentů a článků, ze kterých si můžeš udělat závěr sám a musíš oddělovat „realitu a historii“ od „filmu“. Já se o to nezajímám, ale na internetu toho najdeš hodně.

ivzez

Ve filmu něco ze skutečnosti najdeš v případě, že si odmyslíš
ten milostný příběh – musíš se zaměřit na všechno kolem.

Pravdivé je např. oddělení společenských tříd, nadřazenost „vyšší“ třídy,
poddimenzování záchranných člunů, dodržování nesmyslných společenských
pravidel v okamžiku, kdy šlo o životy, zbytečná smrt řady lidí kvůli těmto
„pravidlům“ (podle mne mohlo katastrofu přežít víc lidí) …
Budeš-li chtít, najdeš i ve filmu řadu pravdivých skutečností.

Kepler

Okolnosti kolem potopení Titaniku jsou pravdivé, včetně chybného rozhodnutí posádky. Postavy i příběh jsou čirou fabulací. Ten ledovec rozhodně nebyl malý, když dokázal rozpárat desítky metrů ocelového boku lodi. Asi tak.

iceT

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_m6I2yFD7LI

Srdce oceánu
http://diva.ak­tuality.sk/cla­nok/36679/sper­ky-zahalene-tajomstvom-srdce-oceanu-skutocne-existuje/

Kdysi jsem viděla dokument o Titanicu, nevím z jakého to bylo cyklu, byly tam zobrazeny počítačové animace, jak se Titanic potopil, proč se potopil, dělaly se i pokusy a rozbory materiálu, z kterého byl Titanic vyrobený, přišlo se na to, že nýty byly ze špatného materiálu, protože se při výrobě šetřilo, dělal se i pokus na vodě, za stejných teplotních, rychlostních a větrných podmínek, za jakých se plavil Titanic, a zjistilo se, že hlídka v koších na stožárech absolutně neměla možnost vidět plující ledovec bez ochranných brýlí, protože jim do očí foukalo a další a další faktory se zkoumaly.
Nevzpomenu si na název toho dokumentu nebo cyklu, vysílalo se to před pár lety, byl to cyklus o různých neštěstích, co se ve světě staly.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=K8UhSOHFkPI

ReHu

Vrstvy byly hlídaný, ale také se vždy a všude najdou jedinci – rebelové.
Takže je klidně možné, že rebelka z vyšší třídy se zatoulala dolů.
A mohlo se stát, že někdo využil krátkodobé nepozornosti hlídače (taky to byli jen lidi) a proklouzl výš.
A.....potopení Titaniku nebylo plánované ani úmyslné.

Kura

Ale film je natočen podle skutečné události, né že né. Loď Titanic existovala a potopila se. Spousta věcí okolo je také dle skutečných událostí a spousta věcí ve filmu je vymyšlených. Dle mých dřívějších studií knižní literatury před filmem a po něm, bych to odhadoval na cca 65% pravdivých informací ve filmu a 35% vymyšlených. Záleží na jak kterou věc bude jak který člověk klást důraz.