jaká je pracovní náplň pomocné síly v kuchyni?

podrobný popis,děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Podrobný popis zde nelze rozepsat, jelikož vždy záleží na potřebách zaměstnavatele, jakož i na tom, kolik pracovníků zaměstnává.
Jednoduše řečeno, pomocná síla v kuchyni by mohla mít na starosti např. přípravu polotovarů pro vaření, popř. např. škrábání brambor, loupání cibule, krájení masa.
Rovněž tak by mohla mít na starosti různé míchání pokrmů při vaření, jko i vaření samotné, kdy však odpovědnost by ležela na kuchaři-ještě tam přidej to či ono, podlej to apod.
Rovněž by v náplni mohl být úklid kuchyně, čištění zařízení-sporáků, mytí nádobí a to jak bílého tak černého.
Někde jsou kuchyně, že jeden myje černé nádobí, druhý jen bílé, jeden loupe, druhý míchá, jeden uklízí během dne, druhý až po zavření. Někde dělají všichni všechno. Opravdu záleží na potřebách zaměstnavatele, zkušenosti pomocné síly apod.

Další odpovědi
Bumbes

Stručně a jasně „holka pro všechno“ do kuchyně.
Veškeré možné pomocné i obdorné (po zaučení) práce.

Iveťák

Moje mamka dělá pomocnou v kuchyni a vždy dělá něco jiného.. Jednou loupe brambory, jindy myje nádobí.. Když je hodně knedlíků tak je pomáhá dělat a nebo je u výdeje.. Zkrátka práce na všechno… Prostě co po ní chcou to udělá :)

lorja

Našla jsem tento odkaz :

Zdroj: http://poradna­.prace.cz/ency­klopedie-profesi/p/pomocna-sila-do-kuchyne/