mladek

Jaká je práce popeláře ?

Je mě 49 let.A nemám šanci najít práci a ni ve svém oboru.Proto přemýšlím o práci popeláře.Máte prosím někdo zkušenost s touto prací ? A nebo alespoň víte o někom kdo tuto práci vykonává.Docela mě to zajíma,nechci čekat než se něconajde v mém oboru,protože to bych se taky nemuse dočkat nikdy.Budu vdečný za každý příspěvěk.

Nejlepší odpověď
Damiana

Je to práce, navíc potřebná, není se za co stydět a když budu hóóódně pozitivní, dalo by se říci, že je to i „uskutečnění klasického klukovského snu“, ne?
S tím, že ji vykonávají Cikáni, jak tomu bylo dříve, bych neměla problém, neboť Cikáni nyní nevykonávají veskrze žádnou práci, takže spíš počítej s tím, že o ni bude docela zájem a je fyzicky náročná.

Další odpovědi
Drap

Práce jako každá jiná. Pokud máš známé, tak to ber. Pokud půjdeš jen tak bez známostí, tak popelářská místa bývají plně obsazena.

anonym

Pro popeláře samozřejmě nekončí pracovní den, vyvezením popelnic, poté pokračuje třeba na třídičce odpadu a další práce.

beer

Fyzicky je tato práce méně náročná, než si většina lidí myslí. Samozřejmě, vynášet nádoby ze sklepů historických měst je něco jiného )) Záleží tedy na tom, jakou lokalitu má osádka vozu v péči. Ale neboj, na ty případné sklepy tě jako nováčka nikdo nenasadí, s těmi nádobami se musí umět zacházet, aby nedošlo k poškození zdiva atd., dávají se tam většinou mladší a zkušenější chlapi.
Běž do toho, nejlépe s přímlovou – alespoň zaměstnance. Místa běžně nejsou a platy mají solidní.
Praxe

J.Mecir

debilní, hnusná a špinavá